Γνωστός τενίστας κατηγόρησε την ομπρέλα του διαιτητή για την ήττα του στον αγώνα (video) – Funny-Περίεργα

Ο Γίρι Βέσελι νίκησε τον Μάριν Τσίλιτς στον πρώτο γύρο του τουρνουά στο Ντουμπάι με 2-0 σετ (6-3, 7-6), αλλά μια ενδιαφέρουσα κατάσταση σημειώθηκε στο τάι μπρέικ του δεύτερου σετ. Ο τενίστας που ήταν κοντά στην ήττα ενοχλήθηκε από την ομπρέλα του διαιτητή.

Διαφ.

Παράλληλα, δείτε την απόδοση του Στέφανου Τσιτσιπά στη Μασσαλία

Survivor spoiler: Τελειώνει η Κάτια Ταραμπάνκο από το Survivor 5! Ραγδαίες εξελίξεις

VIRAL ΕΙΔΗΣΗ

Κατά τη διάρκεια του αγώνα φυσούσε αρκετά, κάτι που προφανώς ενόχλησε τον Κροάτη τενίστα, οπότε είχε κάτι να παραπονεθεί για τον διαιτητή.

«Τι χρειάζεσαι την ομπρέλα; Έχεις γυαλιά ηλίου, έχεις σκέπαστρο, τι την θές την ομπρέλα;» του είπε θυμωμένος.
Φυσικά ο διαιτητής ξαφνιάστηκε γιατί κάτι τέτοιο δύσκολα θα μπορούσε να αποδειχτεί εμπόδιο στη συγκέντρωση κάποιου από τους τενίστες, αλλά παρότι του εξήγησε ότι τοην χρειάζεται ως προστασία από τον ήλιο και ότι έχει ρυθμιστεί έτσι ώστε να μην το βλέπουν οι τενίστες, τελικά έβγαλε την ομπρέλα.

Ο Τσέχος τενίστας επικράτησε πάντως σε μία ώρα και 53 λεπτά αγώνα στον πρώτο γύρο του τουρνουά ATP 500 Series στο Ντουμπάι.

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